kopacz.png

- Niech PiS rządzi, szanuje demokrację. Na razie jedyne, co robią, to szukają haków na poprzedników i walczą z własnym krajem - powiedziała wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej Ewa Kopacz w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.

- Dokonano rewolucji antydemokratycznej, w której spowodowano sparaliżowanie TK, opanowanie mediów publicznych, połączenie funkcji prokuratora i jednocześnie ministra sprawiedliwości i za chwilę trudno będzie powiedzieć, że mamy trójpodział władzy i niezależne, niezawisłe sądy - zwróciła uwagę.

Ewa Kopacz odniosła się także  do zaprezentowanego w zeszłym tygodniu w Sejmie raportu PiS na temat rządów PO-PSL. - Nie dość, że nie dano nam niczego w formie pisemnej, nie dość, że przez dziesięć godzin głos zabierała wyłącznie partia rządząca, to jeszcze nam dano 34 minuty na sam koniec nieustosunkowanie się do tych rewelacji. To była manipulacja opinią publiczną. Dzięki tej metodzie serwowania informacji nieprawdziwych lub półprawd już kilka razy uzyskali poklask opinii publicznej - przypomniała.

- W swoim wystąpieniu minister Macierewicz mówił, że 265 tys. zł przeznaczono na funkcjonowanie zespołu Laska. Jednocześnie w tym samym wystąpieniu minister Macierewicz przemilczał fakt, że jego zespół do badania przyczyn katastrofy smoleńskiej ma budżet 3 mln. To tylko jeden z przykładów manipulacji - wskazała wiceprzewodnicząca.

Źródło: rp.pl


bg Image