karpinski2.png

- Wymierny obraz kondycji państwowych aktywów widać po wartości spółek kontrolowanych przez MSP. Za mojej kadencji wynosiła ona 109 mld zł, a dziś spadła do tylko 81 mld zł. To pokazuje, kto i jak skutecznie dba o nasze srebra narodowe - powiedział Włodzimierz Karpiński, minister skarbu państwa w rządzie PO-PSL w rozmowie z Anetą Wieczerzak-Krusińską, odnosząc się do zaprezentowanego w Sejmie raportu na temat rządów poprzedniej koalicji.

- Szczególnie zabolało mnie stwierdzenie o zdradzie interesów gospodarczych. Bo jest ono nieprawdziwe, niesprawiedliwe i nieuzasadnione - podkreślił poseł.

Zaznaczył, że "te wyliczenia są hipotezami." - Można by je zweryfikować, gdybyśmy dostali je na piśmie - dodał.

- Faktem jest zaś to, że gospodarka rozwija się od 26 lat i wszyscy nam tego wzrostu zazdroszczą - wskazał Włodzimierz Karpiński. - Minister Szyszko, wracając z paryskiego szczytu klimatycznego, mówił, że nigdy nie słyszał tylu pochwał na temat Polski. Bo ograniczyliśmy emisję, a przy tym gospodarka zanotowała wzrost. Z kolei wicepremier Morawiecki stwierdził, że gospodarka jest w dobrym stanie, trzeba jedynie przemodelować kierunki jej rozwoju. To jest stan faktyczny - relacjonował polityk.

Źródło: rp.pl


bg Image