schetyna6.png

- Ważne jest, żeby ten marsz się udał, bo ważny jest jeden wspólny głos partii opozycyjnych, KOD-u, opozycji parlamentarnej, pozaparlamentarnej i rzecz jest ważna, bo dotyczy naszej obecności w UE - mówił w programie „Polityka przy kawie” przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, odnosząc się do marszu organizowanego 7 maja przez partie opozycyjne i Komitet Obrony Demokracji.

- Ani Poczta Polska, ani PiS nie zatrzymają tego marszu - powiedział, komentując odmowę rozesłania przez Pocztę Polską ulotek, którymi Platforma Obywatelska chciała zaprosić warszawiaków do udziału w marszu. - Mieliśmy kłopoty z Pocztą. Odmówiła realizacji zlecenia, które wynikało z umowy. Tak się nie robi - podkreślił. 

W nawiązaniu do współpracy z opozycją przewodniczący zaznaczył, że "bycie antyPiS-em nie jest jedynym wspólnym mianownikiem". - Trzeba być obok siebie, wspólnie demonstrować, a na rywalizację czas przyjdzie później - dodał. - Przewodniczący zaznaczył także, że "jeżeli współpraca opozycyjna będzie dobrze wyglądała, to będziemy mogli pójść razem do wyborów".

Źródło: tvp.info


bg Image