siemoniak3.1.png

Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej zaznaczył w rozmowie z „Super Expressem”, że wojska amerykańskie stacjonują rotacyjnie na terenie Polski od 2014 roku.

Poseł poinformował, że w 2015 roku odbyło się spotkanie ministrów obrony dotyczące decyzji, które zostaną podjęte na warszawskim szczycie NATO. - Przedstawiliśmy dokument - Warszawska Inicjatywa Agendy Strategicznej, w którym mowa jest o usankcjonowaniu stałej obecności wojsk NATO w Polsce – zauważył Tomasz Siemoniak. Dodał, że niezależnie, kto rządzi, to w Warszawie zapadną ważne decyzje dotyczące Paktu. To, co się dzieje w NATO, jest poza zmianami politycznymi w Polsce, bo dotyczy to innych krajów również.

Odnosząc się do słów prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że Polska przestanie być członkiem NATO drugiej kategorii, Tomasz Siemoniak zauważył, że to nie są dobre słowa. Co więcej nie są zgodne z prawdą, ponieważ nigdy nie byliśmy w takiej pozycji w NATO. - Słowa prezesa są niestosowne w stosunku do żołnierzy, którzy stacjonowali w Afganistanie czy w Kosowie – podkreślił wiceprzewodniczący.

Cała rozmowa: se.pl

 

 


bg Image