schetyna.png

- Referendum w sprawie pozostania Polski w Unii Europejskiej jest pomysłem, który pojawił się u polityków radykalnych, antyeuropejskich. Trzeba wyraźnie takie wypowiedzi naznaczać i wskazywać ich autorów – powiedział w „Poranku Radia TOK FM” Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Grzegorz Schetyna zasygnalizował, że Polacy głosowaliby za obecnością Polski w Unii Europejskiej. - Przyzwyczailiśmy się do obecności Polski w Unii i w strefie Schengen. Nie wyobrażamy sobie innej sytuacji – dodał.

- Przez 12 lat Komisja Wenecka nie interesowała się żadną sprawą w Polsce. Mamy pół roku rządów PiS i jest u nas już drugi raz – zwrócił uwagę przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych. Grzegorz Schetyna zauważył również, że tzw. ustawa inwigilacyjna autorstwa PiS poważnie narusza wolności obywatelskie, idzie dalej niż te ustawy przyjęte przez USA po zamachach z 11 września.

- PiS stawia nas obok Europy. To, że nie będziemy mieli wpływu na politykę europejską - to już wiadomo, także jeżeli chodzi o politykę wschodnią. Ten proces już trwa. Ale to, co najtrudniejsze i najbardziej bolesne, to są pieniądze europejskie, które Polska może stracić – przypomniał przewodniczący. Dodał, że zadłużenie, spełnianie obietnic wyborczych, poprowadzi nas znowu w kierunku wejścia w nadmierny deficyt, co będzie skutkować zatrzymaniem środków europejskich. To poważne zagrożenie – wskazał Grzegorz Schetyna.

Źródło: tokfm.pl 


bg Image