kopacz4.png

- Dziś PO jest potrzebna krajowi jak nigdy dotąd. Ciężko pracujemy. Każdy z nas ma wyznaczone swoje obszary i działamy – powiedziała Ewa Kopacz, pierwsza wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

- Jestem zwolenniczką bezpośredniego kontaktu z obywatelami i żałuję, że miałam na te kontakty tak mało czasu – zaznaczyła w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” Ewa Kopacz. - Teraz mam okazję jeździć, urzędować w dwóch biurach, rozmawiać, pytać ludzi o to, co ich gnębi, słuchać ich, pytać, z czym mają kłopoty, co chcieliby zmienić - dodała.

Odnosząc się do rządów Prawa i Sprawiedliwości wiceprzewodnicząca zwróciła uwagę, że dziś rządzą ci, którzy przez poddane sobie media próbują narzucić innym swoją wizję świata. - To, co robią, to propaganda sukcesu. My mówiliśmy prawdę, także tę niewygodną – zauważyła Ewa Kopacz. Wyjaśniła, że nie chciała wygrać za cenę kłamstwa i taniego populizmu.

- Na tych naszych rozwiązaniach, tak mocno krytykowanych przez oponentów, bazuje obecnie rządząca ekipa. Przecież nasze rozwiązania dotyczące górników obecnie rządzący podtrzymali, a nawet poszli dalej. Kiedy otwieraliśmy gazoport, byłam krytykowana, że jest niedokończony, a kilka tygodni później, kiedy wpłynął tam tankowiec, już ze skroplonym gazem, to okazało się, że to już sukces PiS – zwróciła uwagę była premier. - Nie byliśmy populistami w kampanii wyborczej. Pokazywaliśmy, że dbamy o stabilność finansów publicznych, systematycznie zmniejszaliśmy bezrobocie, budowaliśmy nasze rankingi w Europie i wydawało nam się, że do tego nie potrzeba specjalnego marketingu – mówiła Ewa Kopacz.

Cała rozmowa: gazetaprawna.pl

 

 


bg Image