niesiolowski3.png

Każdy dzień rządów Prawa i Sprawiedliwości to jest katastrofa dla Polski – mówił poseł Stefan Niesiołowski w rozmowie z Moniką Olejnik.

W programie „Gość Radia ZET” poseł zwrócił uwagę, że PiS oszukało Polaków. - Nie było żadnych konsultacji w sprawie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Marszałek Kuchciński powołał właściwie samych ekspertów związanych z Prawem i Sprawiedliwością - argumentował.  

Stefan Niesiołowski przypomniał, że Trybunał wydaje orzeczenia na podstawie Konstytucji i zakwestionował ustawę o TK, jako niezgodną właśnie z Konstytucją. Ustawa ta praktycznie Trybunał likwiduje. Odnosząc się do postawy prezydenta Andrzeja Dudy, powiedział, że wpisuje się on w PiS-owską narrację tego konfliktu. 

Na pytanie o wypowiedź rzecznik PiS Beaty Mazurek, która stwierdziła, że „Sąd Najwyższy to zespół kolesi, którzy bronią status quo poprzedniej władzy” odpowiedział, że posłanka jest kulturalną osobą, ale powtórzyła przekaz dnia, który członkowie PiS mają obowiązek powtarzać. - Obrzucanie sędziów epitetami tego rodzaju może doprowadzić do tego, że ludzie, którzy przegrają w sądzie nie będą uznawali tych wyroków – podkreślił poseł.

Cała rozmowa: radiozet.pl

 


bg Image