schetyna4.png

- Platforma Obywatelska to nie jest moja własność. To jest odpowiedzialność i wielkie wyzwanie – powiedział Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Grzegorz Schetyna wyjaśnił, że w Platformie następuje usprawnianie struktur. - Nie będzie konfliktów na poziomie regionów czy powiatów. Musi być nowy początek. Razem przegraliśmy wybory i razem musimy z tego wyciągnąć wnioski. Kto nie chce wyciągać wspólnych wniosków z tej sytuacji czy nie jest w stanie pogodzić się z rzeczywistością, nie powinien być w Platformie - zaznaczył.

Nie ma czystek w PO. Nie będzie osobistych porachunków Musimy wspólnie przechodzić przez trudne decyzje – podkreślił przewodniczący.

- Jestem przekonany, że premier Ewa Kopacz podziela moje zdanie. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób trzeba przeprowadzać partię przez trudny czas. Ja, jako przewodniczący, i Ewa Kopacz, jako pierwsza wiceprzewodnicząca, bierzemy za to odpowiedzialność – poinformował Grzegorz Schetyna.

Dodał, że nie traktuje Platformy Obywatelskiej jako swojej własności, a jako odpowiedzialność, wielkie wyzwanie i wielką nadzieję Polaków. - Musimy zrealizować ich marzenie o tym, żeby wygrać z Prawem i Sprawiedliwością – tłumaczył przewodniczący. - Jeżeli ktoś ma inne zdanie o partii, o zarządzie krajowym, o radzie krajowej, także o jej przewodniczącym, to znaczy, że stawia się poza Platformą. Ja to szanuję. Tylko to trzeba wprost powiedzieć - dodał.

Cała rozmowa: rmf24.pl


bg Image