neumann7.1.png

- Mamy gotowy projekt ustawy dotyczący mediów. Był on konsultowany z różnymi środowiskami związanymi z mediami - powiedział w "Sygnałach dnia" Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann.

Odnosząc się do projektu tzw. "dużej" ustawy medialnej autorstwa PiS poseł wskazał, że "teraz wprowadza się drugą ustawę, która powoduje automatyczne czystki na funkcjach kierowniczych w mediach publicznych. Oczywiście nie mówiąc już o opłacie audiowizualnej". - Wprowadzanie opłaty od każdego licznika energetycznego po to żeby utrzymać media rządowe jest czymś nieuczciwym - dodał Sławomir Neumann.

- Takie rozwiązanie to wprowadzenie nowego podatku. Poprzedni rząd nie wtrącał się do mediów - zaakcentował.

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska odniósł się także do wyboru Janusza Wojciechowskiego na członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego.

Parlament Europejski wydał negatywna opinię o kandydaturze Janusza Wojciechowskiego. To nie była opinia posłów z Polski, tylko europosłów z 28 krajów - podkreślił. Sławomir Neumann zauważył, że ETO to nie jest miejsce dla czynnych polityków, którzy nie są obiektywni.

- Mam nadzieję, że to nie będzie kolejna dobra zmiana personalna, której będziemy się wstydzić. To Beata Szydło podjęła ryzyko i to ona odpowie, jeśli będzie jakaś wpadka - mówił polityk.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image