zdrojewski2.png

- Najwięcej tzw. donosów na Polskę ma w swojej aktywności PiS, ale dziś rząd jest źródłem najważniejszych pretekstów do rozmaitych negatywnych zainteresowań naszym państwem - zwrócił uwagę poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Zdrojewski w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Polityki przypomniał, że uchwalona przez Parlament Europejski "rezolucja powstała w efekcie zaproszenia Komisji Weneckiej przez polski rząd do oceny stanu rzeczy w odniesieniu do Trybunału Konstytucyjnego". - Opinia zaproszonego gościa powinna być obowiązująca - dodał.

Bogdan Zdrojewski podkreślił również, że "alternatywna rezolucja, zaproponowana przez PiS, była wręcz donosem na przeciwników politycznych i jednoczesnym odrzuceniem opinii zamówionej przez rząd".

Europoseł odniósł się także do ewentualnych zmian w rządzie PiS.

- Rozważania o rozmaitych scenariuszach wciąż przypominają wszystkim obserwatorom życia politycznego, gdzie jest główny reżyser zdarzeń. Nie jest nim ani prezydent, ani premier. W takiej sytuacji szefem rządu za moment może być każdy desygnowany przez prezesa - powiedział Bogdan Zdrojewski.

Źródło: rp.pl


bg Image