schetyna7.png

- Jesteśmy Europejczykami, jeśli chcemy mieć wpływ na politykę UE to musimy szukać tam partnerów a nie wrogów czy przeciwników - mówił Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w programie "Polityka przy kawie".

- Jeśli ktoś w tak ewidentny sposób walczy z instytucjami europejskimi, z instytucjami prawa w Polsce, to znaczy, że jest przeciwko Europie - powiedział, odnosząc się do działań rządu PiS.

Przewodniczący mówił również o marszu poparcia dla obecności Polski w Unii Europejskiej, organizowanym przez Platformę Obywatelską, KOD i inne partie opozycyjne. Marsz pod hasłem "Jesteśmy i będziemy w Europie!" ma odbyć się 7 maja w Warszawie.

- Będziemy stawać twardo, z podniesioną głową i pokazywać, jak bardzo zależy nam na wolności, na tym, żeby Polska była w Europie – powiedział.

Przewodniczący odniósł się także do ewentualnych zmian w rządzie PiS. - Nie interesują mnie gry wewnątrz PiS-u i walka między politykami tego ugrupowania, bo wiem, że zawsze na końcu głos decydujący i jednobrzmiący będzie miał prezes Kaczyński - zaznaczył

Cała rozmowa: tvp.info


bg Image