grabiec3.png

- PiS jest zainteresowany kontynuowaniem tego sporu. Chodzi o to, żeby TK nie orzekał do momentu w którym PiS uzyska większość sędziów powołanych przez obecna większość - powiedział w programie "Graffiti" rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec, odnosząc się do kryzysu wokół TK. - Jestem przekonany, że prezes Kaczyński, będzie eskalował konflikt do grudnia, kiedy ma nadzieję przejąć kontrolę nad Trybunałem Konstytucyjnym - dodał.

Rzecznik odniósł się również do nieprawidłowości podczas wyboru - zgłoszonego przez PiS - prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego na nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego. - Dostęp do zapisów wideo sprawiłby, że cała opinia publiczna dowiedziałaby się, jak to głosowanie wyglądało - podkreślił Jan Grabiec.

Poseł apelował, by marszałek Marek Kuchciński upublicznił nagranie w trybie dostępu do informacji publicznej. - Nie może być tak, że Sejm nie ma pewności, czy uprawnione osoby decydują o wyniku głosowania, czy też w głosowaniu biorą udział osoby nieuprawnione - powiedział Jan Grabiec w rozmowie z Martą Kurzyńską. 

- Marszałek Kuchciński nie przedstawił żadnych argumentów w czasie konwentu seniorów, które by uzasadniały odmowę udostępnienia tych dokumentów - mówił. - Jeśli odmówi formalnie udostępnienia zapisu wideo obrad Sejmu, możemy wystąpić na drogę sądową - dodał poseł. Platforma Obywatelska złożyła w prokuraturze wniosek o ujawnienie nagrań z tego głosowania.

Źródło: polsatnews.pl


bg Image