schetyna2.png

- Prawdziwy język PiS-u, język faktów jest zupełnie inny, niż ten który widzimy przy okazji np. wizyt zagranicznych gości w Polsce - zauważył w programie  "Jeden na Jeden" Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Jak podkreślił konsekwencją polityki PiS będzie odsuwanie Polski od Europy. - Będą się zastanawiać, czy Polska nie powinna opuścić Unii Europejskiej - mówił, przypominając wpis na Twitterze posła do Parlamentu Europejskiego PiS prof. Zdzisława Krasnodębskiego, który nie wykluczał, że Polska może stanąć przed koniecznością zorganizowania referendum w sprawie wyjścia z UE.

Grzegorz Schetyna odniósł się także do planowanego na 7 maja marszu w obronie obecności Polski w Unii Europejskiej.

- To będzie marsz, który będzie potwierdzał, że Polska jest w Europie i nie da się z Europy wyprowadzić - wyjaśnił przewodniczący. Zapowiedział, że do udziału w wydarzeniu został zaproszony Komitet Obrony Demokracji oraz opozycja parlamentarna i pozaparlamentarna.

- Zależy nam na tym, żeby to była wspólna aktywność, wspólna inicjatywa - zaznaczył Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący wskazał również, że prezydent Andrzej Duda powinien zaczekać z przyjęciem ślubowania od nowego sędziego TK na efekt prac śledczych, którzy wyjaśnią nieprawidłowości podczas głosowania.

- Prezydent Duda ma wielkie doświadczenie w oczekiwaniu na przyjęcie ślubowania od prawidłowo wybranych trzech sędziów. Nic go tutaj nie pili i nie naciska, sytuacja nie jest na tyle gorąca, że musi to zrobić - zwrócił uwagę Grzegorz Schetyna.

Źródło: tvn24.pl


bg Image