Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/wmediach/budka.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/wmediach/budka.png'
budka.png

- Prezydent Andrzej Duda powinien zaczekać z zaprzysiężeniem prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, na ustalenia prokuratury, która wszczęła dwa postępowania ws. przestępczego głosowania w Sejmie nad tą kandydaturą - powiedział w programie "Nowy Dzień z Polsat News" poseł Borys Budka.

Polityk zwrócił uwagę, że marszałek wprowadza prezydenta w błąd, twierdząc, że w głosowaniu nie było żadnych nieprawidłowości, a wybór sędziego jest prawomocny. - W tej kwestii prezydent bazuje jedynie na wyjaśnieniu marszałka, który tego dnia złamał regulamin zamykając posiedzenie Sejmu. Zgodnie z regulaminem ma on obowiązek dopuścić do złożenia wniosku formalnego, a opozycja chciała złożyć wniosek o reasumpcję głosowania - zasygnalizował Borys Budka.

W odpowiedzi na pytanie o napięcie na linii Prawo i Sprawiedliwość - Pałac Prezydencki, Borys Budka mówił, że nie wierzy w to, że ktoś mógłby podważyć wolę prezesa Jarosława Kaczyńskiego. - Szczerze współczuję prezydentowi. Nie chciałbym być na jego miejscu, kiedy świat obiegły zdjęcia, w jaki sposób szeregowy poseł PiS, jakim jest Jarosław Kaczyński z formalnego punktu widzenia, wita się z głową państwa. To nie przystoi. To zła wizytówka dla naszego kraju – dodał poseł.

Borys Budka poinformował również, że Platforma Obywatelska jest przed kongresem programowym, na którym "zaprezentuje ofertę nowoczesnego państwa". - Jeżeli jednak na etapie prac parlamentarnych nie jesteśmy w stanie przekonać PiS do poprawek redakcyjnych, które mają usprawniać pewne zapisy ustawowe, to trudno oczekiwać, żeby teraz partia rządząca zgodziła się na jakąkolwiek naszą ustawę - podkreślił.

Źródło: polsatnews.pl


bg Image