rosati2.png

- Członkostwo w Unii Europejskiej jest dla Polski korzystne, bo zwiększa nasze bezpieczeństwo i sprzyja rozwojowi - powiedział w rozmowie z Dominiką Wielowieyską poseł do PE Dariusz Rosati.

Polityk dodał, że "wiedzieliśmy, że wstępujemy do klubu, w którym praworządność i przestrzeganie konstytucji są fundamentem i zaakceptowaliśmy te zasady, więc teraz nie dziwmy się, że Unia nam o nich przypomina".

- Zobowiązania podjęte w ramach UE gwarantują pokój, demokrację i chronią państwa słabsze przed samowolą państw silniejszych - podkreślił europoseł.

Dariusz Rosati mówił, że "do niedawna byliśmy w Unii ważnym graczem - włączano nas w podejmowanie decyzji, bo byliśmy zaangażowani w integrację, ale też traktowano nas jako reprezentanta regionu". - Teraz bardzo chcemy nim być, ale kraje regionu już nie będą załatwiać swoich spraw z Niemcami przez Warszawę - zaakcentował.

Dariusz Rosati zaznaczył, że Jarosław Kaczyński i jego partia naiwnie myślą, "że można uniknąć obowiązków i zyskać tylko same przywileje. Otóż nie można". - Prawo i Sprawiedliwość widzi w Unii same zagrożenia. Zamiast szukać poparcia, rząd PiS wykłóca się z Brukselą i obraża naszych partnerów - zaakcentował.

- Szkoda, że PiS jeszcze się nie zorientował, jak wiele spraw mamy do załatwienia w Unii, i że powstając z kolan, możemy się uderzyć w głowę.

Cała rozmowa: wyborcza.pl


bg Image