halicki10.png

 - To było forsowanie na siłę. (…) To głosowanie na pewno nie służyło rozwiązaniu kryzysu - powiedział w programie "Sygnały dnia" wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Andrzej Halicki, odnosząc się do czwartkowego głosowania nad wyborem prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego TK.

W rozmowie z Michałem Rachoniem, Andrzej Halicki podkreślił, że kryzys konstytucyjny powinien zostać zakończony jak najszybciej, bo źle wpływa na sytuację kraju. - Nie da się dalej w ten sposób funkcjonować. Pozycja Polski, widać, jest bardzo słaba i właśnie to między innymi kryzys konstytucyjny spowodował - zaznaczył.

Odnosząc się do ostatnich incydentów wojskowych na Morzu Bałtyckim z udziałem rosyjskiego lotnictwa i amerykańskich okrętów poseł wskazał, że "nie wolno ulegać prowokacjom i cel nasz, czyli bezpieczeństwo, powinniśmy wzmacniać, zwłaszcza na wschodniej stronie". - Myślę o sojuszu natowskim, właśnie dlatego, że po drugiej stronie widzimy, że pokój, sytuacja, która powinna być normalną, jest zagrożona, mamy działania wojenne - dodał.

Cała rozmowa: polskieradio.pl


bg Image