schetyna3.1.png

- Wszystko, co znalazło się w opinii Komisji Weneckiej stało się podstawą do przyjęcia rezolucji przez zdecydowaną większość posłów Parlamentu Europejskiego – powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w programie "Sygnały dnia".

Polityk przypomniał, że rezolucja dotycząca Polski to w pełni zasługa ministra Witolda Waszczykowskiego, ponieważ to on zaprosił Komisję Wenecką do Polski, a „rezolucja w pełni się zbiega z opinią Komisji”.

- Sprawa Polski jest obecna w RE, Europa ma wrażenie, że w Polsce łamane jest prawo. To ostrzeżenie dla rządu, aby zmienił swoją politykę wobec Trybunału Konstytucyjnego; żeby uznał trzech legalnie wybranych sędziów w poprzedniej kadencji Sejmu - zaznaczył przewodniczący w rozmowie z Wojciechem Dąbrowskim.

Grzegorz Schetyna wskazał, że rezolucja nie ma na celu tego, aby zrobić na złość rządowi. - Polska otrzymuje żółtą kartkę za łamanie prawa - rząd i prezydent Duda muszą wyciągnąć z tego wnioski - mówił. Podkreślił, że "rezolucja ma pokazać polskim władzom, że nie mają racji w sprawie Trybunału Konstytucyjnego". - Kto sieje wiatr ten zbiera burzę - dodał.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image