neumann8.png

- W katastrofie zginęło 96 osób z różnych partii i z różnych środowisk. Zawłaszczanie katastrofy w wykonaniu prezesa Kaczyńskiego przyczynia się do podziału polskiego społeczeństwa - powiedział przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.

Komentując słowa Ewy Stankiewicz, dotyczące ukarania odpowiedzialnych za katastrofę smoleńską nawet karą śmierci Sławomir Neumann podkreślił, że "nie można grać emocjami w taki sposób". - Jestem ciekaw, czy ci ludzie wezmą odpowiedzialność za czyny, które mogą być skutkiem mocnych słów dotyczących katastrofy smoleńskiej - pytał przewodniczący.

Polityk odniósł się również do przemówień Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudy podczas niedzielnych uroczystości 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej. - Słowa prezydenta Dudy były bardzo ładne, ale to są tylko słowa. Prezydent Duda nie ma silnego autorytetu i wiarygodności. Prezydent nie jest podmiotowy. Jest traktowany przez prezesa Kaczyńskiego przedmiotowo - zaznaczył.

Cała rozmowa: se.pl


bg Image