trzskowski3.png

- Można mieć nadzieję, że rząd PiS zacznie się wycofywać z niektórych postanowień. Natomiast jeżeli nie, no to widać, że jest to czysty dogmatyzm, nie ma żadnej pragmatyki i chodzi tylko i wyłącznie o to żeby wywołać konflikt, te podziały poszerzać i iść na ścianę - mówił wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski w rozmowie z Moniką Olejnik, 

Poseł zwrócił uwagę na niekompetencję ministrów rządu Beaty Szydło. - Ten rząd się wyspecjalizował w pisaniu obraźliwych listów. Witold Waszczykowski i Zbigniew Ziobro nie rozmawiają z europejskimi politykami, oni za pośrednictwem mediów próbują udowodnić Jarosławowi Kaczyńskiemu, jacy są twardzi - wskazał.

- No jakże może były ambasador w Iranie porównywać kogoś do ajatollahów w momencie, kiedy nasze, duże spółki negocjują z Iranem po zdjęciu sankcji olbrzymie kontrakty? No to po prostu się w głowie nie mieści, jak minister spraw zagranicznych może się wykazać tak krańcowym brakiem profesjonalizmu - zastanawiał się Rafał Trzaskowski.

Polityk dodał, że "nasze członkostwo w Unii Europejskiej to olbrzymie korzyści, ale również obowiązki. Musimy się zachowywać odpowiedzialnie, zgodnie z europejskimi standardami".

Źródło: radiozet.pl


bg Image