neumann7.1.png

"Nie daliśmy się nabrać na cyrk, który zaproponował Jarosław Kaczyński w postaci pseudokompromisu – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Sławomir Neumann, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska.

Sławomir Neumann podkreślił, że wyjściem z impasu wokół Trybunału Konstytucyjnego jest publikacja wyroku TK z marca i przestrzeganie jego orzeczeń. „Jeśli prezes Kaczyński będzie chciał to od nas jeszcze raz usłyszeć, to przyjdziemy i mu to powiemy. Nie damy się wmanewrować we współsprawstwo w łamaniu prawa” – zaznaczył przewodniczący.

Platforma Obywatelska nie zgłosi do prokuratury sprawy listu Zbigniewa Ziobry do sędziów Trybunału Konstytucyjnego. „PiS mocno i szybko połączyło funkcje prokuratora generalnego z ministrem sprawiedliwości żeby Zbigniew Ziobro mógł bezkarnie robić tego typu rzeczy” - zauważył przewodniczący.

Sławomir Neumann zaapelował do ministra sprawiedliwości, by złożył wyjaśnienia przed sejmową Komisją Sprawiedliwości i Praw Człowieka. „Politycy PiS myślą, że będą rządzić wiecznie i sprawiedliwość ich nie spotka. Jestem przekonany, ze ci wszyscy, którzy łamią prawo prędzej, czy później za to odpowiedzą. Nikt nie będzie stał ponad prawem” - dodał.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image