Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/wmediach/kidawa5.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/wmediach/kidawa5.png'
kidawa5.png

- Zmiana ustawy antyaborcyjnej nie jest dobrym rozwiązaniem. Politycy nie powinni decydować o tym, jak ma postąpić kobieta - powiedziała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Zaznaczyła, że obecnie mamy jedną z najtwardszych ustaw aborcyjnych.

Małgorzata Kidawa-Błońska wyraziła nadzieję, że w ślad za Marią Kaczyńską, która kiedyś otwarcie sprzeciwiła się zmianom ustawy antyaborcyjnej, głos w tej sprawie zabierze obecna pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. - Jest w społeczeństwie oczekiwanie na to, co powie - dodała.

Wicemarszałek odniosła się także do zagrożenia bezpieczeństwa ludzi, które może mieć miejsce podczas Światowych Dni Młodzieży. - Decyzje o lokalizacji uroczystości były sprawdzane. Nie zmieni się takiego miejsca na kilka miesięcy przed imprezą. Cztery miesiące to bardzo mało czasu - podkreśliła Małgorzata Kidawa-Błońska. Zapewniła, że "jeśli służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo nie zrobią bałaganu, to wszystko odbędzie się zgodnie z planem".

- Bierzemy odpowiedzialność za to, że dzięki dobrej opinii o Polsce na świecie za naszych czasów i dzięki Kościołowi Światowe Dni Młodzieży odbywają się w naszym kraju - skomentowała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Źródło: polsatnews.pl


bg Image