niesiolowski3.png

- Trzeba być albo głupim, albo podłym, żeby zmuszać kobietę do rodzenia dziecka w sytuacji, w której zagraża to jej życiu. Tak samo jest z sytuacją, kiedy nakazuje się rodzenie ciężko upośledzonego dziecka, "dziecka Chazana". Trzeba nie mieć sumienia, żeby to robić! - podkreślił Stefan Niesiołowski w rozmowie z Mateuszem Zardzewiałym.

Poseł wyraził opinię, że "Kościół po raz kolejny zapisuje czarny rozdział w swojej historii. Poprzednio znaczna część biskupów popierała targowicę. To jest skandal, żeby biskupi chcieli zmuszać do tego kobiety. To coś nieprawdopodobnego! Szczególnie obłudne jest twierdzenie o otoczeniu troską kobiet, które nie mogą dokonać aborcji".

Stefan Niesiołowski przestrzegał, że w przypadku zaostrzenia prawa aborcyjnego "efekt będzie taki, że za ileś lat wahadło przechyli się w drugą stronę i wtedy będziemy mieli w Polsce legalną aborcję na żądanie". Poseł przypomniał, że "chyba nie ma w Europie drugiego państwa, w którym ustawa aborcyjna tak daleko chroniłaby życie jak obecna".

Źródło: se.pl


bg Image