siemoniak7.png

- Zabiegamy od lat o obecność amerykańskich wojsk w Polsce. Te działania przyspieszyły po wybuchu konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. 4 czerwca 2014 roku w Warszawie prezydent Obama zapowiedział inicjatywę wzmocnienia Europy - powiedział były wicepremier, wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Tomasz Siemoniak, odnosząc się do zapowiedzi USA dotyczących wysłania amerykańskich wojsk do Europy Środkowo-Wschodniej.

Tomasz Siemoniak podkreślił, że "to, co się dzieje teraz, jest realizacją zobowiązania USA popartego przekonaniem, że Rosja stała się zagrożeniem dla sojuszników NATO". - Wcześniej obecność wojsk USA była symboliczna - dodał. Poseł zaznaczył, że polityka USA idzie w dobrym kierunku, a budżet na plan obrony Europy Środkowo-Wschodniej został zwiększony z 1 do 3 miliardów dolarów.

Odniósł się także do wypowiedzi Antoniego Macierewicza na temat USA. - One psują klimat i podważają zaufanie. Amerykanie wiedzą, że słów Macierewicza nie można traktować poważnie - wskazał.

Cała rozmowase.pl


bg Image