grupiski2.png

- Jarosław Kaczyński wyciągnął pozytywne wnioski twierdząc, że jest to dobra wiadomość dla opinii publicznej. Z punktu widzenia Platformy Obywatelskiej oczekiwaliśmy więcej konkretów, propozycji, które rozwiążą konflikt konstytucyjny jaki mamy w Polsce - powiedział w programie "Polityka przy Kawie" Rafał Grupiński, odnosząc się do czwartkowego spotkania liderów partii parlamentarnych i pozaparlamentarnych.

Rafał Grupiński podkreślił, że Platforma Obywatelska spodziewała się, że prezes Kaczyński przedstawi jakieś kroki i rozwiązania, a jedyne co udało się usłyszeć, to ewentualne zmiany w ustawie z grudnia 2015 r., która w istocie została zniesiona wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Dodał, że "to nie jest sposób na rozmowę z politykami opozycji". - Nigdy się nie zgodzimy na to, żeby naruszać w jakikolwiek sposób Konstytucję - mówił.

Zaznaczył, że Platforma Obywatelska stawia dwa warunki: rząd publikuje wyrok TK, prezydent Duda przyjmuje ślubowanie od trzech prawidłowo wybranych sędziów w poprzedniej kadencji.

Rafał Grupiński odniósł się także do wymiany zdań pomiędzy Andrzejem Dudą a Barackiem Obamą podczas wizyty prezydenta Polski w Waszyngtonie. - Krótka rozmowa się odbyła, ale w czasie podchodzenia do stołu i siadania na swoich miejscach. To nie jest żadna rozmowa między prezydentami państw, a zwykła wymiana uprzejmościowych zdań w czasie zasiadania do bankietu, między wieloma przywódcami i głowami innych państw – zaznaczył.

Poseł zauważył również, że prezydent USA Barack Obama w trakcie podchodzenia do swojego miejsca podczas kolacji wymienił kilka "uprzejmościowych zdań". - Jeśli z tego minister Szczerski robi wydarzenie i spotkanie dwóch prezydentów, to mu współczuję, bo to nie jest coś czym powinien się chwalić – dodał.

Źródło: tvp.info


bg Image