neumann8.png

 - PiS nie rozumie, że to jego działania, ustawy, demolowanie podstaw państwa demokratycznego powodują komplikacje, które mamy nie tylko w Polsce, ale i na świecie.. Rząd dziś oczekuje jakiejś wyjątkowej postawy opozycji. Mamy przestać mówić, że rząd łamie prawo? - pytał przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann w programie "Nowy Dzień z Polsat News".

Przewodniczący komentował zeszłotygodniowy apel Jarosława Kaczyńskiego do szefów wszystkich partii politycznych o spokój i dialog do zakończenia wizyty papieża Franciszka w Polsce oraz zaproszenie szefów partii przez prezesa PiS. - Jeśli spotkanie liderów partii ma służyć wysłuchaniu kolejnego apelu prezesa Kaczyńskiego, by Platforma do czasu przyjazdu Ojca Świętego do Polski zamknęła oczy na to, co złego robi PiS, to takiego kompromisu nie będzie - zaznaczył Sławomir Neumann.

- Powinniśmy usiąść do rozmów i ustalić podstawowe rzeczy, które powinny być spełnione. One są opisane w raporcie Komisji Weneckiej, to publikacja wyroku Trybunału i przyjęcie trzech sędziów wybranych prawidłowo w październiku. Dopiero potem  możemy szukać rozwiązań na przyszłość, innych niż te, które są dziś zapisane w ustawach i konstytucji. Jednak żeby to zrobić, trzeba naprawić sytuację obecną - powiedział Sławomir Neumann w rozmowie z Beatą Cholewińską.

Sławomir Neumann odniósł się też do przedstawionej przez PiS kandydatury prof. dr. hab. Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. - Rząd mówi o szukaniu kompromisu, a przedstawia kandydata, wiedząc jednocześnie, że jest wybranych trzech sędziów TK za dużo - mówił. Zaznaczył, że wybór kandydata PiS "tylko zaostrzy to chaos konstytucyjny".

Źródło: polsatnews.pl


bg Image