kierwinski1.png

- To nie jest problem tego, która strona ustąpi, czy Prawo i Sprawiedliwość ustąpi. To jest problem tego, czy w Polsce prawo będzie przestrzegane. Na razie Prawo i Sprawiedliwość i prezes Kaczyński prawa w Polsce nie przestrzegają - podkreślił Marcin Kierwiński w programie "Sygnały dnia".

- Dobrze, że pan prezes Kaczyński zmienił zdanie i mimo tego zamieszania wczorajszego zrozumiał, że jeżeli zaprasza, jeżeli zapowiada i zaprasza spotkanie wszystkich szefów partii, to lepiej zorganizować to spotkanie właśnie w tym gronie, a nie spotkanie szefów klubów parlamentarnych, zwłaszcza że spotkania klubów, szefów klubów parlamentarnych odbywają się przecież regularnie przed każdym posiedzeniem Sejmu - mówił Marcin Kierwiński odnosząc się do się zapowiadanego na czwartek spotkania szefów partii politycznych.

Poseł zwrócił uwagę na działania PiS-u w zakresie polityki zagranicznej i konsekwencji tych działań w odniesieniu do szczytu NATO w Polsce. - Zawsze byliśmy liderem przemian gospodarczych, liderem tej części Europy, teraz o nas mówi się coraz częściej w kategoriach państwa, które, no, zbliża się ku standardom Wschodu, i to nam na pewno nie pomaga - powiedział.

Cała rozmowa: polskieradio.pl


bg Image