siemoniak.png

„Jako Minister Obrony Narodowej jeździłem do państw muzułmańskich i nie mam jednostronnego obrazu. Wiele tych państw, jak Arabia Saudyjska czy Turcja, angażuje się w walkę z terrorystami. Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby powiedzieć, że cały islam jest naszym wrogiem – powiedział Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w wywiadzie dla „Super Expressu”, odnosząc się do reakcji społeczeństwa na atak terrorystyczny w Brukseli.

Poseł wyjaśnił, że wojsko jest na ulicach po to, by uspokoić obywateli i odstraszyć ewentualnych terrorystów. Natomiast to nie żołnierz stojący na ulicy z karabinem odpowiada za to, żeby wytropić terrorystów. Terroryzm XXI w. wymaga bardzo wyrafinowanych działań służb. 

Tomasz Siemoniak pytany o wypowiedź premier Beaty Szydło, że Polska nie przyjmie uchodźców, zaznaczył, że to bardzo niefortunna wypowiedź, która pojawia się w złym momencie. - W momencie kiedy tyle się mówi o solidarności europejskiej, ten głos zabrzmiał jak głos kogoś, kto nie jest mężem stanu. Szanuję ostrożność premier Szydło, ale tę decyzję uważam po prostu za błąd polityczny - dodał. 

Cała rozmowa: se.pl

 

 


bg Image