schetyna5.png

- Europa powinna reagować jako całość, jako wspólnota i w sensie ochrony naszych mieszkańców przed zagrożeniem terrorystycznym, ale także jeżeli chodzi o uchodźców - mówił w rozmowie z Moniką Olejnik przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący odniósł się do zapowiedzi polityków PiS dotyczących ustawy antyterrorystycznej. - Jeżeli w wyniku tej ustawy, przyjęcia tej ustawy sprawami bezpieczeństwa będą zajmować się takie osoby, o takiej fachowości, jak ci, którzy przygotowali przejazd prezydenta Dudy z Karpacza do Wisły, to ja się po prostu boję i takich ludzi i takich, którzy będą korzystać z takiego prawa, które przygotuje im większość PiS - przestrzegał.

Grzegorz Schetyna podkreślił, że kluczem do zatrzymania zagrożenia terrorystycznego jest "współpraca służb europejskich z amerykańskimi, koordynacja i wymiana danych".

- Wypadek limuzyny, wszystko, co się z tym wiąże od początku do końca, jest klasycznym przykładem polityki PiS i dlatego, jak słyszę dzisiaj, że teraz oni biorą odpowiedzialność za gwarancje bezpieczeństwa, chcą pisać i uważają, że stworzenie ustawy antyterrorystycznej radykalnej da gwarancje bezpieczeństwa to jest absurdalne - zaznaczył.

- Nie jest odpowiedzią na zagrożenie terrorystyczne napisanie najtwardszej ustawy, tylko pokazanie i współpraca z opozycją, wszystkich władzy, rządzących z opozycją, sięgnięcie po doświadczenia ludzi, którzy robili to od lat i robili to bardzo dobrze. Nie chcecie sięgać po doświadczenia nasze, polityków Platformy, którzy się tym zajmowali, to sięgnijcie po wiedzę ekspertów, którzy na poziomie służb, policji przygotowywali to przez lata - dodał przewodniczący.

Cała rozmowa: radiozet.pl


bg Image