schetyna7.png

"- Ta sytuacja jest przewidywana, wymyślona i akceptowana przez prezesa Kaczyńskiego - ocenił w "Jeden na jeden" Grzegorz Schetyna, komentując trwający spór wokół Trybunału Konstytucyjnego. Przewodniczący PO dodał, że jego zdaniem kryzys będzie się przedłużał i przyniesie Polsce tylko straty.

- Ta wojna z TK będzie przynosić Polsce złą opinię i będzie powodowała paraliż tej ważnej instytucji państwowej - stwierdził w TVN24 Grzegorz Schetyna.

Jednocześnie odpierał zarzut, by to wybór zbyt dużej liczby sędziów przez poprzedni Sejm (gdzie większość miała koalicja PO-PSL) był początkiem trwającego dziś kryzysu konstytucyjnego.

- Porównywanie tego do hucpy i tej wojny, którą prezes Kaczyński wytoczył TK, w ogóle nie ma się w żaden sposób - powiedział przewodniczący Platformy.

- Decyzją prezesa Kaczyńskiego, PiS - łącznie niestety z prezydentem Dudą - wydali wojnę TK, uważając, że jest to instytucja, która nie może mieć takiego wpływu na polskie prawodawstwo. I to jest decyzja polityczna - podkreślił. Jak mówił, Prawu i Sprawiedliwości zależy na tym, by Trybunał był albo w pełni im podporządkowany, albo słaby i sparaliżowany. (...)"

Źródło: tvn24.pl


bg Image