Budka.png

"Jedyną obietnicą PiS, i to oczywiście zrealizowaną nie w pełni, ze szkodą dla polskich dzieci, była ustawa „500 plus” – ocenił w programie „Gość poranka” w TVP Info były minister sprawiedliwości Borys Budka. – Proszę zwrócić uwagę, że niektóre propozycje wywołały bardzo duże oburzenie, bo niestety od strony ekonomicznej PiS wykazuje wyjątkowy analfabetyzm ekonomiczny – powiedział.

– Cała reszta zapowiedzi jest w jakichś zapowiedziach. Proszę zwrócić uwagę, że niektóre propozycje wywołały bardzo duże oburzenie, bo niestety od strony ekonomicznej PiS wykazuje wyjątkowy analfabetyzm ekonomiczny – myśląc, że wprowadzanie nowych podatków, jak np. podatku bankowego czy podatku sklepowego, nie odbije się na nas wszystkich, na konsumentach – dodał.

Poseł zwrócił uwagę, że premier Szydło wycofała się w piątek rano z pierwotnej wersji projektu w sprawie tzw. podatku od hipermarketów. Podkreślił, ze nie można działać w ten sposób, że „obiecuje się niestworzone rzeczy w kampanii, formułuje się hasło »Polska w ruinie«, z którego na szczęście pan premier Morawiecki bardzo szybko się wycofał”. Według Budki minister rozwoju potwierdził w ten sposób, że „z takimi fundamentami gospodarczymi, z jakimi PO zostawiła Polskę nowemu rządowi, nigdy w historii nie mieliśmy do czynienia”.

Na zarzut, że obecnie Platforma zajmuje się PiS-em, a nie sobą Borys Budka odparł, że „to PiS dało opozycji paliwo w postaci zamachu na TK, nowej ustawy o Prokuraturze Generalnej, odwrócenia reformy prawa karnego”. – Rolą opozycji w tej chwili jest z jednej strony recenzowanie i pokazywanie obywatelom, do czego te złe zmiany będą prowadzić w Polsce, a z drugiej strony proponowanie konkretnych rozwiązań – mówił. 

Podkreślił, że chciałby skupić się na pozytywnej pracy w parlamencie, ale „nawet wprowadzenie przecinka” w procedowanych ustawach „wymaga jakichś ogromnych konsultacji”. – Więc opinia publiczna, która domaga się od opozycji skutecznych działań w zakresie nowych projektów legislacyjnych, musi mieć świadomość tego, że jest to w tym parlamencie niemożliwe – powiedział gość TVP Info. 

– Dlatego my będziemy pokazywać te rozwiązania, próbować je wprowadzać w Sejmie, ale w momencie ich odrzucenia musimy mówić, że to przecież nie jest wina Platformy, że PiS nie spełnia swoich obietnic – mówił Borys Budka, komentując odrzucenie przez Sejm projektu PO ws. podwyższenia kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł."

Źródło: tvp.info


bg Image