kopacz5.png

"- Ten plan jest nierealny tak, jak nierealne są obietnice Prawa i Sprawiedliwości z kampanii wyborczej. Przyzwyczailiśmy się, że w kampanii można powiedzieć wszystko. Tak jak 500 zł na każde dziecko, nie jest już na każde dziecko, a w sprawie bezpłatnych leków dla ludzi po 75. roku oraz wyższej kwoty wolnej od podatku nic się nie dzieje - powiedziała polityk Platformy Obywatelskiej.

500 zł na dziecko

Prowadzący program Dariusz Ociepa przypomniał wypowiedź byłej premier dla radiowej "Trójki" z 13 sierpnia 2015 r., gdy mówiła, że "w budżecie na rok 2016 nie ma środków na tego rodzaju pomysły i ustawy".  - Program został przegłosowany i budżet się spina - zauważył Ociepa.

- Tak? Dziwię się, że dziś wszyscy na bezdechu mówią jaki to wielki program. Prawo i Sprawiedliwość zastosowało kreatywną księgowość: zniosło regułę wydatkową, 9 mld zł wpływów zapisanych z aukcji LTE przeniosło z 2015 roku na 2016 i dziś mówi, że ma te pieniądze - odpowiedziała Kopacz.

Była premier nazwała te zabiegi "sztuczkami księgowymi tylko na rok" i wyraziła zdanie, że w kolejnych latach pieniędzy na "program 500+" zabraknie. (...)"

Źródło: polsatnews.pl


bg Image