Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/wmediach/schetyna3.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/wmediach/schetyna3.png'
schetyna3.png

- PiS podkreśla, iż USA to strategiczny partner i największy sojusznik Polski, więc ten ruch jest mało zrozumiały  - mówił w rozmowie z Jarosławem Gugałą Przewodniczący Platformy Obywatelskiej o odpowiedzi premier Beaty Szydło na list senatorów z USA.

"Trzech amerykańskich senatorów wezwało w liście rząd Beaty Szydło, aby potwierdził wierność zasadom OBWE i UE, w tym poszanowania demokracji. Sygnatariuszami listu są: republikanin, John McCain oraz dwóch demokratów: Dick Durbin - wiceszef partii w Senacie, a także Ben Cardin, zasiadający m.in. w komisji spraw zagranicznych. Wyrażają obawy dotyczące przyjętych niedawno ustaw, które ich zdaniem mogą naruszyć podstawowe wartości, w tym wolność mediów i niezależność sądownictwa.

"Przytoczone w liście  argumenty budzą moje zdziwienie i jak sądzę są wynikiem braku rzetelnej informacji o ostatnich wydarzeniach w Polsce" - odpowiedziała polska premier. Zaprosiła też amerykańskich polityków do odwiedzenia Polski.

"Mało grzeczna odpowiedź"

- Premier powinna napisać, że jesteśmy otwarci na rozmowę z przyjaciółmi Polski, bo to są tacy ludzie. Są politykami, którzy zajmują się Polską w dobrym rozumieniu. John McCain był orędownikiem wejścia Polski do NATO i symbolem wsparcia dla naszego kraju w Stanach Zjednoczonych - podkreślił Schetyna w rozmowie z Jarosławem Gugałą.

- List napisali wspólnie republikanin i demokraci. To są ważne nazwiska. Odpowiada im się w taki sposób: my robimy swoje, jesteśmy demokratycznym krajem, mamy mandat wyborców, nie interesujcie się naszymi sprawami. To jest mało grzeczne - dodał lider PO. (...)"

Źródło: polsatnews.pl


bg Image