kierwinski1.png

"- Ja tylko dziwię się, że pan minister Waszczykowski i marszałek Kuchciński nie chcą dopuścić do spotkania opozycji z Komisją Wenecką. Jako klub PO wystosowaliśmy prośbę do ministra Waszczykowskiego, odpowiedź była taka, że Komisja nie znajdzie czasu, odpowiedzi od marszałka nie ma - mówił poseł Marcin Kierwiński.

Kierwiński: "czy rząd PiS wypełni zalecenia"

Gość Bartosza Kurka zastanawiał się także, czy rząd PiS wypełni zalecenia Komisji Weneckiej, jeśli jej opinia będzie dla Polski negatywna. - Podczas debaty w Strasburgu na to pytanie pani premier nie potrafiła odpowiedzieć - zauważył Kierwiński i dodał, że "na dzisiaj bardzo trudno będzie wytłumaczyć Komisji Weneckiej, że zmiany, które dokonały się w TK, dobrze świadczą o polskiej demokracji".

- Komisja Wenecka wyda swoją opinię, ona będzie podstawą dalszych działań Komisji Europejskiej w ramach procedury sprawdzania praworządności w Polsce - stwierdził polityk PO.

- Uważam, że Komisja Wenecka trochę zdziwi się, ponieważ takie praktyki, z jakimi mamy do czynienia, jeśli chodzi o sąd konstytucyjny, nie są standardami demokratycznego państwa prawa, UE i wspólnoty państw zachodnich. Jeśli opinia byłaby niedobra dla Polski, dalsze kroki podejmie Komisja Europejska - kontynuował Kierwiński i zauważył, że najbardziej w całej sprawie cierpi wizerunek Polski. (...)"

Źródło: polsatnews.pl


bg Image