neumann.png

" – Chcemy zbudować płaszczyznę wymiany uwag – mówił w programie „Gość poranka” TVP Info Sławomir Neumann, szef klubu parlamentarnego PO. Platforma zamierza tworzyć w powiatach kluby obywatelskie, będące „miejscem debat”. Neumann wyjaśnił, że Polakom brakuje takich inicjatyw, a jedynym miejscem, gdzie mogą wyrazić swoje opinie na temat sytuacji w kraju, jest ulica.

– Sposobem na rozwiązanie problemów jest słuchanie ludzi. Premier Szydło tego nie robi – powiedział w programie TVP Info „Gość poranka” Sławomir Neumann.

Poseł PO zapewnił, że Platforma będzie starała się odbudować zaufanie Polaków m.in. poprzez stworzenie 400 klubów obywatelskich. Mają być one „miejscem debat” i powstaną w każdym powiecie w Polsce. 

– Chcemy zbudować płaszczyznę wymiany uwag – powiedział Neumann. Dodał, że jedynym miejscem, gdzie obecnie Polacy mogą wyrazić swoje opinie na temat sytuacji w kraju, jest ulica. – Nasze zadanie to głośno mówić o psuciu państwa – powiedział polityk.

„Zupełnie nowa formacja”

Sławomir Neumann zapewnił, że Platforma Obywatelska pod przewodnictwem Grzegorza Schetyna będzie zupełnie nową formacją. – To nowy projekt, który będziemy razem budować – mówił. Podkreślił, że Platforma nie zamierza tracić czasu na „szukanie rozliczeń”. (...)"

Źródło: tvp.info


bg Image