kidawa4.png

"- Beata Szydło nie odniosła się do żadnych pytań. Miałam wrażenie, że dla pani premier nic się nie stało i nie ma żadnego problemu - powiedziała w Polsat News wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska komentując wczorajszą debatę w europarlamencie. Jej zdaniem szefowa rządu "zaklinała rzeczywistość i mówiła, że prawo i konstytucja w Polsce nie są łamane".

- Niedobrze, że ta sytuacja miała wczoraj miejsce w Parlamencie Europejskim - skomentowała wtorkową debatę o Polsce w Strasburgu Kidawa-Błońska. Zdaniem wicemarszałek Sejmu premier Szydło, choć "zadeklarowała, że dla Polski Europa jest ważna", to "nie odpowiedziała na żadne pytanie" i "nie odniosła się do tematów, które podnosili przedstawiciele trzech największych frakcji politycznych".

- Miałam takie wrażenie, że dla pani Szydło nic się nie stało - stwierdziła Kidawa-Błońska. W jej ocenie szefowa rządu "nie poczuła, że problem jednak nie został rozwiązany". - Pewnie nie będzie teraz czekała na sygnały jak rozwiązane są te problemy, co będzie z Trybunałem - przyznała. (...)"

Cała rozmowa: polsatnews.pl


bg Image