schetyna.png

- Jesteśmy zakładnikami propagandy, która jest organizowana ze strony PiS-u - zwrócił uwagę w rozmowie z Piotrem Kraśko przewodniczący sejmowej Komisji Praw Zagranicznych Grzegorz Schetyna.

"- Jarosław Kurski napisał na pierwszej stronie "Gazety Wyborczej", że PO nie stanęła na wysokości zadania podczas wczorajszej debaty o Polsce - cytował prowadzący Poranek Radia TOK FM.

Beata Szydło tłumaczyła się w Strasburgu z tego, czy PiS narusza zasady. Wobec Polski uruchomiono bowiem tzw. kontrolę praworządności.

- Kurski nie rozumie zasad w PE. Każda grupa miała swoje głosy - odpowiedział Schetyna. Dopytywany stwierdził, że wnioski trzeba wyciągnąć i może byłoby lepiej, gdyby pierwszą osobą, która komentowała wystąpienie polskiej premier był deputowany w Polski, a nie z Hiszpanii. 

- Nie byłem zwolennikiem tej debaty, mówiłem już na początku grudnia, że taka debata jest zła dla Polski - powiedział Schetyna. Zdementował informację, że nie wszyscy eurodeputowani PO uczestniczyli w debacie. - Wszyscy byli. To jest kolejna manipulacja PiS - stwierdził Grzegorz Schetyna. (...)"

Źródło: tok.fm


bg Image