trzaskowski2.png

- Dobrze też, że pani premier podczas debaty w PE osobiście będzie mogła tłumaczyć swoje racje. To uspokaja atmosferę i pokazuje, że obecny rząd poważnie podchodzi do zarzutów, czy pytań które padają w Unii Europejskiej - mówił w programie "Sygnały dnia", w rozmowie z Krzysztofem Grzesiowskim wiceprzewodniczący sejmowej Komisji do Spraw Unii Europejskiej, poseł Rafał Trzaskowski.

"Dziś w europarlamencie odbędzie się debata na temat Polski. Swój udział w niej zapowiedziała premier Beata Szydło, która wizytę w Strasburgu rozpoczęła od spotkania z szefem Parlamentu Europejskiego Martinem Schulzem. 

Zdaniem Rafała Trzaskowskiego, podczas debaty, głosy Komisji Europejskiej i Europejskiej Frakcji Ludowej, w której jest Platforma Obywatelska, będą wyważone i spokojne. - Natomiast nie da się wykluczyć, że liberałowie czy socjaliści będą podgrzewać atmosferę, bo to jest debata, która ma naturę polityczną - ocenia poseł.

- Natomiast w momencie, kiedy ta debata miałaby nieuprawniony charakter i zaczęłyby pojawiać się pod adresem Polski opinie, które byłyby całkowicie niesprawiedliwe albo wyolbrzymione, na przykład w rodzaju porównywania nas do demokracji putinowskiej, na pewno posłowie z naszej frakcji się do tego odniosą - dodaje gość Jedynki. (...)"

Źródło: polskieradio.pl


bg Image