siemoniak2.png

- Nie cieszy nas jak się mówi o Polsce w PE w ostatnich tygodniach. Tworzy się ciąg zdarzeń, który mocno godzi w wizerunek Polski - podkreślił w "Salonie politycznym Trójki" wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska, członek sejmowej Komisji Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak.

"- Nikt nie zamierzał przenieść planowanego na lipiec w Warszawie szczytu NATO – powiedział Tomasz Siemoniak.

Gość "Salonu politycznego Trójki" zapewniał, że nie otrzymywał żadnych sygnałów, że szczyt NATO w Polsce jest zagrożony. – Twierdzę, że takiej kwestii w ogóle nie rozważano. NATO jest sojuszem militarnym, prawie w ogóle niezajmującym się wewnętrzną sytuacją swoich członków – oceniał Tomasz Siemoniak.

Polityk mówił, że bardzo liczy na wzmocnienie sił Sojuszu Północnoatlantyckiego w Polsce. - Pracowaliśmy na to przez lata i po agresji Rosji na Ukrainę NATO zrobiło bardzo dużo przyjmując plan działań na rzecz gotowości, formułując rotacyjną, ciągłą obecność w Polsce i u innych sojuszników – zwracał uwagę były szef MON. – Liczę na to, że ten kierunek na szczycie lipcowym w Warszawie będzie podtrzymany i pogłębiony – dodał. (...)"

Źródło: polskieradio.pl

 

 


bg Image