Neumann_pap.png

– Nie jest tak, że jutro się dowiemy, że zebrał się Sejm i uchwalił nową konstytucję. Ryszard Petru trochę przegrzewa atmosferę – ocenił w programie „Gość poranka” w TVP Info Sławomir Neumann, Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO.

" – Mam wrażenie, że każdego dnia coś tu się może wydarzyć. Co chwilę wprowadzane są ustawy, których się nie spodziewamy – mówił Ryszard Petru w TVP2. – Ustaliliśmy nawet wspólnie na posiedzeniu klubu parlamentarnego, że tak długo, jak posłowie PiS nie są w pociągu, tak długo my nie wychodzimy z Sejmu – dodał. 

– Rozumiem, że będą chodzić za posłami PiS. Żartobliwie pytałem, czy (Petru) za chwilę rozda mundury i skoszaruje swoich posłów – skomentował w TVP Info Sławomir Neumann.

Inna procedura 

– Zmiana konstytucji nie jest taką prostą sprawą. To nie jest zwykła ustawa, wymaga trochę innych zasad – podkreślił szef klubu parlamentarnego PO. – Musi być komisja konstytucyjna. Uchwalanie konstytucji to jest inna procedura niż uchwalanie zwykłych ustaw – powiedział. Zwrócił też uwagę, że „PiS nie ma większości konstytucyjnej, brakuje kilkudziesięciu posłów”. 

– PiS łamie standardy i procedury, ale to nie jest tak, że jutro się dowiemy, że zebrał się Sejm i uchwalił nową konstytucję. Tak nie będzie. Ryszard Petru trochę przegrzewa atmosferę. Myślę, że niepotrzebnie, ponieważ za chwilę będziemy mieli bitwy o inne części państwa, które nie są dzisiaj we władaniu PiS – mówił gość TVP Info. (...)"

Źródło: tvp.info


bg Image