Neumann_pap.png

"- O tym, że prezydent złamał już trzykrotnie konstytucję mówił nawet promotor jego pracy doktorskiej - powiedział w Graffiti w Polsat News szef klubu parlamentarnego PO, Sławomir Neumann. Pytany o to, czy Platforma złoży wniosek o postawienie Andrzeja Dudy przed Trybunałem Stanu odpowiedział, że "trzeba się nad tym poważnie zastanowić".

Sławomir Neumann komentował działania prezydenta związane ze zmianami w Trybunale Konstytucyjnym. Nawiązał w tej kwestii do wypowiedzi promotora pracy doktorskiej Andrzeja Dudy, prof. Jana Zimmermanna. Kierownik Katedry Prawa Administracyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego komentował ostatnie wydarzenia w Polsat News. - Jestem zdziwiony, bo znam pana Dudę, pracował z nami długo. On jest inteligentnym człowiekiem, dobrym prawnikiem, on wie co to jest Trybunał Konstytucyjny i do czego służy. Dlatego dziwię się, że przy tej okazji on postanowił - albo naciśnięto na niego, to kwestia polityczna - złamać konstytucję - mówił prof. Jan Zimmermann.

Szef klubu PO nawiązał też do czwartkowego orędzia prezydenta. -  Miałem duży problem, żeby się zorientować, po co ono było - stwierdził. Zdaniem Neumanna był to przykład "wyjątkowej arogancji władzy". - Wychodzi prezydent i nie odnosi się ani słowem do wcześniejszego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent, który ma konstytucji nie tylko przestrzegać, ale ją chronić i bronić - powiedział Sławomir Neumann."

Źródło: polsatnews.pl


bg Image