schetyna2.png

Zaskakuje mnie tempo zmian, które jest absolutnie ekspresowe - tak w pierwszych dniach rządów PiS mówił w TOK FM Grzegorz Schetyna. Były minister spraw zagranicznych, zarzuca rządzącym ignorowanie opozycji. - To się zaczyna od marszałka Sejmu, który nie przyjmuje wniosków formalnych.

Jestem parlamentarzystą od 1997 roku, ale nie pamiętam takiego nastroju, klimatu w Sejmie. Myślałem, że Prawo i Sprawiedliwość będzie próbowało budować pozory demokracji parlamentarnej - mówił Grzegorz Schetyna w "Poranku Radia TOK FM".

Wg posła, dobrym przykładem taktyki przyjętej przez PiS jest nocna wymiana szefów służb specjalnych.

- Sprawa TK to pierwszy krok, by pokazać, że Prawa i Sprawiedliwości nic nie zatrzyma - oceniał w TOK FM Grzegorz Schetyna. PiS chce szybko przeforsować nowelizację ustawy o trybunale, wybrać nowych sędziów - mimo tego, że poprzedni parlament wybrał już pięciu sędziów.

- Intencja jest taka, żeby spraliżować funkcjonowanie Trybunału Konstytucyjnego. By doprowadzić do sytuacji, że będzie toczyć się dyskusja, czy nowowybrani sędziowie są właściwi, czy ci których nie zaprzysiągł prezydent Andrzej Duda - ocenił Grzegorz Schetyna.

Polityk zwrócił uwagę, że zaraz po rozpoczęciu prac nad nowymi przepisami o TK, PiS zajęło się służbami specjalnymi. - Wszystko to, co się dzieje w ostatnich dniach, ma pokazać, że władzę ma jedna partia. Reszta powinna z tego wyciągnąć wnioski.

Źródło: tokfm.pl


bg Image