grupinski5.png

– Bez wątpienia PiS da radę zrealizować swój program, bo ma samodzielną większość w Sejmie, natomiast czy Polska da radę, czy polska gospodarka i państwo polskie wytrzyma te eksperymenty i obietnice? Jestem pełen obaw, że jednak nie. Nie ma takiej możliwości. Wydaje mi się, że w PiS-ie zapomniano o matematyce. Przydałoby się przesłać im liczydło – powiedział w TVP Info Rafał Grupiński.

Rafał Grupiński odniósł się również do listu prezydenta, skierowanego do uczestników IV Konferencji Smoleńskiej, w którym Andrzej Duda zakwestionował ustalenia komisji Jerzego Millera, nazywając je „hipotezami, które nie wytrzymują konfrontacji z analizą naukową”. 

– Wszystkie obsesje PiS prawdopodobnie będzie realizował – zarówno obsesje związane ze służbami specjalnymi, jak i obsesje związane z katastrofą smoleńską. Ktoś, kto wtargnął do pokoju z zabawkami, będzie ich używał do woli. Myślę, że jednak byłoby tam potrzebne jakieś otrzeźwienie – powiedział.

Gość TVP Info wyraził oburzenie ułaskawieniem przez prezydenta byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego, ministra, koordynatora służb specjalnych w rządzie PiS. Andrzej Duda podjął tę decyzję jeszcze przed uprawomocnieniem się wyroku skazującego. – Ułaskawienie, zanim Kamiński został winnym, tworzy precedens – powiedział Rafał Grupiński. – Byli komentatorzy, którzy spodziewali się że PiS zacznie zawłaszczać państwo, ale nikt nie sądził, że w takim tempie – mówił. 

Rafał Grupiński wyraził nadzieję, że liderem Platformy zostanie Grzegorz Schetyna, bo „to jest polityk, który jest w stanie pokonać PiS”. – Nie ma w tej chwili wśród jego rywali osoby tak silnej, zdeterminowanej, z takim doświadczeniem jak Grzegorz Schetyna. Jest dla Platformy jedynym politykiem, który jest w stanie przez to Morze Czarne przeprowadzić – powiedział.

Źródło: tvp.info


bg Image