augustyn2.png

Będę mocno walczyć, żeby systemu edukacji w kółko nie reformować i nie wywracać do góry nogami, bo to niczemu nie służy - mówi w "Salonie politycznym Trójki" wiceszefowa MEN Urszula Augustyn. 

Wiceminister edukacji mówi, że o sprawę likwidacji gimnazjów warto przede wszystkim zapytać tych, którzy są najbardziej zainteresowani, czyli nauczycieli oraz rodziców nastolatków. - To byłaby ta grupa, która będzie mówiła nie ideologicznie, nie z przyczyn sympatii czy antypatii politycznych, tylko z własnego doświadczenia - ocenia Urszula Augustyn.

Likwidując gimnazja nie zlikwidujemy wieku rozwojowego. Nastolatek będzie dalej nastolatkiem i będzie miał dokładnie takie same problemy. Szukanie problemu w tym, czy dziecko będzie w budynku A czy B albo u nauczyciela A czy B jest błędnym patrzeniem na problem - podkreśla gość Trójki i dodaje, że tak drastyczne posunięcie, jak likwidacja gimnazjów powinno być ostatecznością.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Urszulą Augustyn, która mówiła także, czy jej zdaniem - związku z tym, że Platforma Obywatelska przegrała wybory - Ewa Kopacz powinna ustąpić ze stanowiska szefowej PO.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image