augustyn.png

Pakiet onkologiczny to jest projekt wprowadzony w ostatnich miesiącach, to jest dopiero pół roku tego projektu – mówiła o zmianach w służbie zdrowia wdrożonych przez rząd PO-PSL Urszula Augustyn w programie „Polityka przy kawie” w TVP1. Sekretarz stanu w MEN zauważyła, że sytuacja „może nie zmienia się tak szybko, jak byśmy chcieli, ale nie ma takiego rozwiązania, które by z dnia na dzień od razu dało efekty”. 

Z opinią środowiska lekarzy nie zgadza się rząd koalicyjny, który pakiet wprowadził. Rozwiązania broniła sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Urszula Augustyn. – Osiem lat rządów Platformy Obywatelskiej i PSL-u to jest także pakiet kolejkowy, pakiet onkologiczny, o którym mówiła także wczoraj pani premier podczas podsumowania roku rządów i to jest projekt wprowadzony w ostatnich miesiącach. To jest dopiero pół roku tego projektu – zaznaczyła. 

Posłanka dodała, że nie dziwią jej głosy negatywne pod adresem pakietu, ale jej zdaniem, trzeba mu dać czas. – Że projekt jest krytykowany przez opozycję, to ja się naprawdę nie dziwię. Natomiast wszystko nowe trzeba najpierw wprowadzić, zaproponować rozwiązanie, a następnie śledzić, jak to rozwiązanie jest realizowane. Proszę zwrócić uwagę, że ci, którzy są pacjentami onkologii widzą, że dla nich ta sytuacja się zmienia – podkreśliła. – Może nie zmienia się tak szybko, jak byśmy chcieli, ale nie ma takiego rozwiązania, które by z dnia na dzień od razu dało efekty. Poczekajmy, dajmy szansę – apelowała Urszula Augustyn.

Źródło: tvp.info


bg Image