grupinski5.png

- Platforma po ośmiu latach rządzenia nie może kusić politycznie wyborców obietnicami. Zrobiliśmy, co mogliśmy zrobić - mówił w Poranku Radia TOK FM Rafał Grupiński, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska.

Jutro spotykamy się w Poznaniu na podsumowaniu prac programowych. Na pewno PiS będzie się starał marketingowo zrobić wszystko żeby wypaść wizerunkowo, jak najlepiej ale my przedstawimy bardzo atrakcyjne propozycje na kolejne cztery lata. Będziemy pokazywać jak chcemy zmieniać Polskę i jakie chcemy wprowadzać elementy, które będą stymulowały wzrost, rozwój i wzrost zamożności Polaków – powiedział Rafał Grupiński. Nie będziemy rozdawać pieniędzy i rozrzucać worków z pieniędzy jak to robi PiS – dodał.

Przewodniczący klubu PO zauważył, że dla wyborców tego rodzaju rozdawanie pieniędzy przestanie działać. To jest kwestia zdrowego rozsądku i racjonalnego myślenia. Każda Polka i każdy obywatel doskonale wie, że nie może wyjąć z portfela więcej niż tam włoży. Po roku od zdobycia władzy przez PiS rozpocząłby się proces ogólnych pretensji społecznych. Będą narastały frustrację. Grecja jest najlepszym przykładem do jakiego stanu społecznego może doprowadzić wysyp nadmiernych obietnic polityków – podkreślił Rafał Grupiński.

Platforma po ośmiu latach rządzenia nie może kusić politycznie wyborców obietnicami. Zrobiliśmy, co mogliśmy zrobić: roczne urlopy rodzicielskie, system żłobków i przedszkoli, że nie wspomnę o drogach... - wyliczał przewodniczący klubu parlamentarnego PO.

Polityk dziwił się, że ministerstwa nie chwalą się swoimi osiągnięciami, chociaż mają na to fundusze - własne na promocję oraz środki z UE do pokazania tego, co za pieniądze Unii zostało zrobione. - Skromność jest tu akurat wadą - stwierdził. 

Źródło: tokfm.pl

 

 


bg Image