kidawa-blonska.png

Polacy są na wszystkich kontynentach. Nasza historia była trudna. Wiemy, jak to jest emigrować i szukać bezpiecznego miejsca, jak żaden z narodów w Europie - mówi w "Salonie politycznym Trójki" marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. 

Małgorzata Kidawa-Błońska mówi, że prawdopodobnie wkrótce dojdzie do sejmowej debaty plenarnej w sprawie imigrantów. - Mam nadzieję, że Sejm przygotuje rezolucję, którą będą mogły przyjąć wszystkie kluby. Chodzi o to, żebyśmy wszyscy odnieśli się do problemu, który w tej chwili jest w Europie najważniejszy - mówi marszałek Sejmu i dodaje, że rząd cały czas prowadzi negocjacje ws. kryzysu imigracyjnego. 

- Jest współodpowiedzialność i solidarność europejska. To nie jest tak, że jeden kraj w Europie może sam rozwiązać problem kryzysu imigracyjnego. Musimy to zrobić razem i na kilku płaszczyznach - podkreśla rozmówczyni Beaty Michniewicz. 

Komentując zmieniającą się liczbę uchodźców, których Polska jest gotowa przyjąć, Małgorzata Kidawa-Błońska zwraca uwagę na fakt, że "o dwóch tysiącach imigrantów pani premier mówiła kilka miesięcy temu, kiedy sytuacja była inna". - Mówiła też, że Polska jest przygotowana do przyjęcia większej grupy uchodźców. Polska jest naprawdę dużym krajem - zaznacza gość Trójki.

Źródło: polskieradio.pl

 

 


bg Image