tomczyk2.png

Kolejność jest taka, że pan prezydent jest głową państwa, to on zaprasza. Pani premier już kilkakrotnie mówiła, że na takie zaproszenie czeka - mówił w TOK FM Cezary Tomczyk, rzecznik rządu. 

Czy jest w ogóle jakikolwiek kontakt między Kancelarią Prezesa Ministrów a Kancelarią Prezydenta? - pytał w Poranku Radia TOK FM Piotr Kraśko. - Jeśli pyta pan o rozmowy polityczne, to nie - odpowiadał Cezary Tomczyk, rzecznik prasowy rządu. - Rozumiem, że kolejność jest taka, że pan prezydent jest głową państwa, to on zaprasza. Pani premier już kilkakrotnie mówiła, że na takie zaproszenie czeka. I to nie po to, by rozmawiać o sprawach pozapaństwowych, ale o tym, co się dzieje w rządzie, jakie są plany resortów do końca kadencji, porozmawiać o stanie państwa, o budżecie na przyszły rok - mówił Cezary Tomczyk. - Taka współpraca jest naszym obowiązkiem - dodał rzecznik rządu.

Od 6 sierpnia, czyli dnia zaprzysiężenia prezydenta Dudy, nie doszło do spotkania z premier Ewą Kopacz. Jak na razie prezydent spotkał się tylko z Tomaszem Siemoniakiem, ministrem obrony narodowej. Dotyczyło ono spraw obronności i szczytu NATO, na który wybierają się obaj politycy.

Źródło: tokfm.pl

 


bg Image