rutnicki3.png

Roman Giertych wielokrotnie powtarzał, że zrobi wszystko, aby PiS nie powróciło do władzy. My jako Platforma Obywatelska na pewno się pod tym podpisujemy. Być może z Romanem Giertychem jakaś współpraca będzie miała miejsce - mówił we "Wstajesz i wiesz" poseł Jakub Rutnicki.

PO prawdopodobnie nie wystawi własnego kandydata do Senatu w okręgu obejmującym otaczające Warszawę powiaty: grodziski, otwocki, piaseczyński i pruszkowski. Zamiar startu w tzw. "obwarzanku" zgłosił już kilka tygodni temu były wicepremier Roman Giertych.

Początkowo chęć ponownego kandydowania do Senatu zadeklarował senator Łukasz Abgarowicz, ale ostatecznie będzie się ubiegał o mandat posła z okręgu warszawskiego.

Jakub Rutnicki mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24, że Łukasz Abgarowicz to świetny i doświadczony polityk. - Postanowił wspólnie z zarządem Mazowsza, że wystartuje do Sejmu. To bardzo dobra informacja dla Platformy, aby tak doświadczeni politycy pracowali w Sejmie. Póki co, Platforma na razie swojego kandydata do Senatu nie przedstawiła - powiedział poseł Rutnicki.

Pytany, czy Roman Giertych byłby dobrym reprezentantem Platformy w Senacie, odpowiedział, że nie startuje on z ramienia PO. - Póki co Platforma swojego kandydata nie przedstawiła - powtórzył Jakub Rutnicki. - Ale też trzeba powiedzieć, że pan premier Giertych jest osobą bardzo doświadczoną, bardzo kompetentną, to w tej chwili świetny prawnik, który realizuje się jako osoba działająca w tej profesji - dodał.

"PO się pod tym podpisuje"

Zaznaczył jednocześnie, że Giertych wielokrotnie powtarzał, że zrobi wszystko, aby PiS nie powróciło do władzy.

- My jako Platforma Obywatelska na pewno się pod tym podpisujemy. Każdego dnia, każdego tygodnia chcemy przekonywać wyborców do tego, że PiS to zły wybór i trzeba postawić na Platformę - powiedział Jakub Rutnicki.

Dodał, że być może z Romanem Giertychem "wspólna współpraca będzie miała miejsce". - Jeśli taka decyzja zostanie podjęta i naszego kandydata w okręgu podwarszawskim nie będzie - powiedział Jakub Rutnicki.

- Roman Giertych jest kompetentną osobą. Jeśli dostałby się do Senatu, to wzbogaci izbę wyższą polskiego parlamentu - dodał.

Źródło: tvn24.pl


bg Image