halicki6.png

Mam nadzieję, że decyzja Radosława Sikorskiego nie znaczy, że nie będziemy go mieć w ogóle w polityce - mówił we "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24 minister administracji i cyfryzacji, Andrzej Halicki. Były marszałek Sejmu poinformował wczoraj, że nie będzie kandydował w jesiennych wyborach parlamentarnych.

- To była jego decyzja, zaskoczyła nas wszystkich, ja przynajmniej czuję się zaskoczony tą decyzją. Podjął ją samodzielnie - zaznaczył Andrzej Halicki. Podkreślił, że "Sikorski był ważną postacią dla Polski". - Cenioną w świecie, przypomnę chociażby projekt polityki wschodniej - myślę o partnerstwie wschodnim. Także w polityce europejskiej i światowej zaznaczył swoją obecność - ocenił.

Dodał, że "szkoda, że Sikorski ogłosił tę decyzję w taki sposób". - Ale ma do tego pełne prawo. (..) Wierzę, że wygramy wybory i że nie warto rezygnować w ten sposób - stwierdził Andrzej Halicki.

Zauważył, że "nie jest prosto stawić czoła tym wszystkim zdarzeniom i złym emocjom, które mają miejsce w polskiej polityce". - Mówię o tym wszystkim, co dzieje się wokół nas, wokół naszych rodzin. Myślę, że warto też się nad tym zastanowić, bo to nie jest okoliczność sprzyjająca pozyskiwaniu do przestrzeni publicznej osób, które mają bardzo duże doświadczenie - zaznaczył.

Źródło: tvn24.pl

 


bg Image