kierwiski3.png

Prezydent Komorowski bardzo jasno deklarował w czasie kampanii wyborczej, że jest zwolennikiem metody in vitro. Myślę, że nic się nie zmieniło i podpisze tę ustawę, która przeszła przez parlament w piątek – ocenił w programie „Gość poranka” TVP Info Marcin Kierwiński, szef gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz.

Według Marcina Kierwińskiego ustawa została dobrze napisana i nawet jeśli by trafiła do Trybunału Konstytucyjnego, to nie powinna zostać odrzucona. – Jestem przekonany, że ta ustawa była tyle razy sprawdzana przez prawników i tam bardzo dyskutowana, że nie ma tam żadnych wad konstytucyjnych – mówił minister w gabinecie Ewy Kopacz.

W trakcie głosowania nad ustawą w Senacie w Platformie Obywatelskiej nie było dyscypliny. Ostatecznie 9 senatorów tej formacji głosowało przeciwko rządowemu projektowi o leczeniu niepłodności, a czterech wstrzymało się od głosu.

– W Platformie Obywatelskiej nigdy nie było dyscypliny głosowania w tego typu głosowaniach, więc każdy z senatorów mógł zagłosować tak, jak chciał. Jednak dziwię się kolegom, którzy głosowali przeciwko tej ustawie, bo poprawia ona ochronę zarodków, a po drugie rozwiązuje bardzo realny problem wielu milionów ludzi w Polsce – zaznaczył Marcin Kierwiński. 

Źródło: tvp.info

 

 


bg Image